Acne Derm – jakie są opinie użytkowników, czy jest wart swojej ceny?
3.3 (66.67%) 75 vote[s]

acne dermAcne Derm jest preapratem przeciwtrądzikowym, który pomoże ci pozbyć się ropnych pryszczy, zaskórników oraz przebarwień potrądzikowych. Mimo że klasyfikowany jest jako lek, a nie kosmetyk, nie musisz mieć recepty, by go kupić. Jest bardzo łatwo dostępny. Możesz go nabyć w praktycznie każdej aptece, zarówno stacjonarnej, jak i internetowej. Preparat uznawany jest za tańszy odpowiednik Skinorenu. Jego głównym składnikiem aktywnym jest kwas azaleinowy, który odznacza się działania przeciwbakteryjnym i delikatnie złuszczającym. Pomoże twojej skórze oczyścić jej warstwę rogową, odblokuje pory i zredukuje wydzielanie przez nią sebum, co w efekcie doprowadzi do jej wygładzenia i usunięcia pryszczy, zaskórników oraz przebarwień.

Acne Derm jest dostępny w formie kremu, zawierającego 20% kwasu azaleinowego. Producent zamknął go w metalowej tubie o pojemności 20 gramów. Lek należy stosować 2 razy dziennie (rano i wieczorem) lub też wyłącznie wieczorem, jeśli skóra silnie reaguje. Jednorazowo powinieneś nałożyć pasek kremu długości około 4 centymetrów na starannie umytą i osuszoną skórę, w miejscach, gdzie występują niedoskonałości. Wskazane jest lekkie wcieranie produktu po jego nałożeniu. Acne Derm bardzo szybko się wchłania, pozostawia skórę matową i gładką. Można jednak wyczuć na niej delikatną warstwę.

Musisz liczyć się z tym, że preparat nie zmieni w cudowny sposób twojej skóry po jednym użyciu. Powinieneś go stosować przez minimum 4 tygodnie, a najlepiej – by uzyskać trwałą poprawę – przez okres kilku miesięcy. Dopiero po tym czasie lek będzie mógł wykazać pełnię swoich właściwości, a ty zobaczysz naprawdę widoczne rezultaty na swojej skórze.

Acne Derm – opinie

Producent zaleca, by preparatu używać minimum 4 tygodnie. Większość stosujących go osób po tym czasie zauważa pierwsze efekty, takie jak rozjaśnienie skóry, ograniczenie wydzielania sebum i oczywiście mniej pryszczy oraz zaskórników. Naprawdę widoczne rezultaty użytkownicy Acne Dermu obserwują zazwyczaj po około 3 miesiącach systematycznej kuracji.

Na forach internetowych możemy przeczytać, że Acne Derm pozostawia skórę silnie matową, co może być zarówno plusem, jak i minusem. Niektórzy, zwłaszcza posiadacze cery tłustej i błyszczącej, która wydziela dużo sebum, są zachwyceni tym efektem. Jeśli marzysz o poskromieniu wiecznie świecącej się skóry twarzy, której nie matowi na długo żaden krem czy puder, z pewnością również będzie z tego powodu zadowolony. Jeśli jednak twoja skóra ma tendencję do przesuszania i ściągnięcia (na przykład bo umyciu jej samą wodą), prawdopodobnie podzielisz opinie osób, dla których efekt ten jest raczej niepożądanym skutkiem ubocznym i sprawia sporo problemów.

Część użytkowników preparatu skarży się na znaczne uwrażliwienie skóry podczas kuracji. Staje się ona podatna na podrażnienia, zaczerwienienia czy pieczenie. Wynika to ze złuszczającego działania Acne Dermu. Skóra, na której szybciej niż normalnie zachodzą procesy złuszczania, staje się nieco cieńsza. Stosowane do tej pory kremy czy kosmetyki kolorowe, które świetnie pasowały naszej skórze, przy leczeniu Acne Dermem mogą nas zaskoczyć – cera po ich zastosowaniu może zacząć piec czy swędzieć, choć wcześniej nie obserwowaliśmy takich efektów. Jeśli jest to jednak chwilowe, nie mamy powodów do niepokoju. Warto jednak zaopatrzyć się w treściwy, natłuszczający krem, który będzie koił naszą skórę, zamiast dodatkowo ją podrażniać.

acne derm opinie

 

Należy też pamiętać, że jest to działanie krótkofalowe – cieńsza warstwa zewnętrzna skóry podczas stosowania kuracji prowadzi do pogrubienia warstwy właściwej skóry po dłuższym stosowaniu, co jest efektem jak najbardziej pożądanym.

Jeśli jednak twoja skóra już z natury jest bardzo wrażliwa, łatwo ulega podrażnieniom i ma skłonność do ściągania, poważnie przemyśl kurację Acne Dermem. Wiele osób z taką cerą nie jest zadowolona z działaniu preparatu i przerywa kuracje bardzo szybko z powodu pogłębionych objawów uwrażliwienia i podrażnienia. Na leki i kosmetyki z kwasami, także azelainowym, jakim jest Acne Derm, powinny uważać również osoby ze skórą naczynkową, która łatwo się czerwieni, a także posiadające popękane naczynka, tak zwane ,,pajączki’’. Część osób ze skłonnością do rozszerzania i pękania naczynek krwionośnych narzeka, że preparaty tego typu pogłębiają problem. Z drugiej strony możemy też spotkać się z opiniami osób, które mimo naczynkowej cery stosują Acne Derm i bardzo go sobie chwalą, ewentualnie omijając podczas smarowania najbardziej newralgiczne obszary twarzy. Jak ze wszystkim – ważny jest umiar i indywidualne podejście.

Kwas azelainowy jest jednym z najłagodniej działających kwasów, pamiętaj jednak, że to mimo wszystko składnik, który może działać drażniąco. Nie jest fotouczulający, jak silniejsze kwasy, jednak jeśli twoja skóra łuszczy podczas stosowania kuracji Acne Derm, warto chronić się, zwłaszcza w lecie, przed promieniowaniem słonecznym. Znaczna część osób stosujących preparat pisze na forach internetowych, że nie stosują filtrów słonecznych podczas używania leku i ich skóra ma się dobrze, pamiętaj jednak, że niekorzystne efekty mogą zobaczyć dopiero po latach. Sporo osób mimo wszystko zaleca zapobiegawczo stosować produktów z filtrami przy Acne Dermie, co z pewnością przyniesie same korzyści twojej skórze. Pamiętaj jednak, by nakładać je dopiero kilka minut po wchłonięciu leku.

Acne derm – cena

Acne derm można kupić za około 20 złotych. Rozpiętość cen jest jednak znaczna (od 15 do nawet 30 złotych), więc warto szukać najkorzystniejszych ofert. Warto zapoznać się z ofertą aptek internetowych.

Acne Derm – efekty

Stosując Acne Derm możesz liczyć na odblokowanie porów skóry i oczyszczenie jej z wyprysków trądzikowych. Lek działa również na otwarte wągry i zaskórniki. Cześć osób stosujących preparat obserwuje także zwężenie rozszerzonych porów i wyrównanie powierzchni skóry. Acne Derm sprawdzi się, jeśli twoja cera ma skłonności do nadmiernego wydzielania sebum i świecenia zaraz po jej umyciu czy nałożeniu makijażu – lek hamuje wydzielanie łoju i utrzymuje skórę matową przez wiele godzin, a wraz z postepowaniem kuracji efekt ten jest coraz trwalszy. Znaczna część osób stosujących preparat zauważa rozjaśnienie skóry i redukcję a nawet całkowite zniknięcie, przebarwień podtrądzikowych. Pamiętaj jednak, że osiągnięcie maksymalnie satysfakcjonujących rezultatów wymaga długotrwałej, kilkumiesięcznej kuracji Acne Dermem oraz systematyczności i stosowania się do wszystkich zaleceń producenta w trakcie jej trwania.

Acne Derm – ulotka, krem

Według ulotki Acne Derm jest lekiem przeciwtrądzikowym przeznaczonym do stosowania miejscowego. Jego substancją czynną jest kwas azelainowy, który wykazuje działanie przeciwbakteryjne na bakterie Propionibacterium acnes, wywołujące trądzik. Oprócz tego hamuje nadmierne rogowacenia naskórka, zmniejsza frakcję wolnych kwasów tłuszczowych na powierzchni skóry, przyspiesza zmniejszanie liczby zaskórników oraz działa redukująco na przebarwienia.

Acne derm ma formę kremu o 20% zawartości kwasu azelainowego. Został zamknięty w metalowej tubce o pojemności 20 gramów. Ulotka zaleca, by stosować go dwa razy dziennie, na oczyszczoną i suchą skórę twarzy w miejscu występowania zmian. Jednorazowa dawka leku na całą twarz to pasek kremu o długości 4 cm. Nie wolno przekraczać tej ilości.

 

acne derm ulotka

 

Preparatu nie mogą używać osoby uczulone na którykolwiek ze składników, a u pozostałych osób, podobnie jak w przypadku stosowania wszystkich innych leków, mogą pojawić się niepożądane skutki uboczne.

  • W początkowym okresie leczenia możesz zaobserwować złuszczanie i suchość skóry oraz rumień (tak zwaną erytemę) i łagodny stan zapalny skóry, objawiający się pieczeniem i swędzeniem.
  • Rzadko mogą pojawić się również: białe plamy lub rozjaśnienie skóry (zwłaszcza jeśli masz ciemną karnację).
  • Do bardzo rzadkich reakcji na lek należą: nadwrażliwość na światło i alergiczne reakcje skóry.

Pamiętaj, że jeśli pojawią się jakiekolwiek inne, niewymienione w ulotce niepożądane skutki uboczne, powinieneś odstawić preparat i natychmiast udać się do lekarza.

Acne Derm – gdzie go kupić – apteka czy internet

Acne Derm jest preparatem dość łatwo dostępnym, kupisz go z łatwością w większości aptek stacjonarnych, jak i internetowych. Pamiętaj jednak, że rozpiętość cen leku jest bardzo duża i nie warto przepłacać. Zapytaj o cenę preparatu w aptekach w swojej okolicy, a potem sprawdź te internetowe – ceny zazwyczaj przemawiają na ich korzyść, bo możesz go dostać już za 17-20 złotych, podczas gdy stacjonarnie lek może kosztować nawet do 30 złotych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ