Afronis – czy jest skuteczny na trądzik? – opinie, cena
3.1 (62.86%) 7 vote[s]

afronisAfronis to lek przeciwtrądzikowy do stosowania zewnętrznego, który kupisz bez recepty. Można go dostać w większości aptek, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Preparat ma postać bezbarwnego płynu do przemywania skóry. Jest zamknięty w butelce z ciemnego szkła o pojemności 100 ml. Ulotka zaleca, by stosować go 1-2 razy na dobę, na oczyszczoną i suchą skórę.

Afronis ma działać przeciwbakteryjnie oraz delikatnie znieczulająco i przeciwświądowo. W skład preparatu wchodzi m.in. kwas borowy i rezorcyna. Kwas borowy ma działanie złuszczające i dezynfekujące, natomiast zadaniem rezorcyny jest udrożnienie ujść gruczołów łojowych i rozjaśnienie przebarwień.

Lek jest na bazie alkoholu, może więc podrażniać cerę, zwłaszcza wrażliwą. Poza tym preparaty zawierające alkohol bardzo wysuszają, co nie jest dobre dla skóry trądzikowej – nadmiernie wysuszona zaczyna produkować w celach obronnych naturalne nawilżenie, czyli sebum, co prowadzi do zwiększonego przetłuszczania oraz powstawania zaskórników. Nie należy zatem przesadzać z częstotliwością stosowania Afronisu. Dwa razy w ciągu dnia to absolutne maksimum – nawet używanie wyłącznie raz na dobę, ale codzienne, może okazać się zbyt drażniące dla skóry.

Musisz wiedzieć, że jeśli cierpisz na trądzik różowaty lub masz kłopoty z pękającymi naczynkami czy rumieniem, Afronis i inne podobne do niego preparaty zdecydowanie nie są dla ciebie. Alkohol zawarty w składzie tego typu leków może tylko pogłębiać twoje problemy ze skórą.

Afronis – opinie

Afronis na forach internetowych nie ma specjalnie pochlebnych opinii. Sprawdza się zazwyczaj u osób, które nie mają dużych problemów ze skórą i stosują go wyłącznie punktowo, na niedoskonałości. Preparat wysusza krostki i sprawia, że szybciej się goją. Osoby, które nakładają lek na całą twarz, zwłaszcza codziennie, szybko zauważają, że po początkowej krótkotrwałej poprawie, stan cery wkrótce staje się tylko gorszy. Skóra traktowana codziennie alkoholem bardzo się wysusza. W efekcie zaczyna produkować duże ilości sebum, by wytworzyć naturalną warstwę ochronną, przez co świeci się nadmiernie, nawet już kilka minut po umyciu.

Zwiększona produkcja łoju zazwyczaj zatyka pory i prowadzi do powstawania nowych zaskórników i pryszczy. Wiele osób zauważa, że często zaczyna się ich pojawiać jeszcze więcej, niż przed rozpoczęciem kuracji! Problemy skórne zamiast zniknąć, po jakimś czasie się wręcz nasilają. Inwestując w nowy preparat przeciwtrądzikowy, raczej nie oczekujemy takiego obrotu sprawy.

afronis opinie

Stosowanie silnego kremu nawilżającego jest więc niezbędne podczas kuracji Afronisem, aczkolwiek i tak nie gwarantuje stuprocentowego zabezpieczenia skóry i uniknięcia niekorzystnych efektów działania preparatu.

Wiele osób, mimo solidnego, systematycznego nawilżania cery, narzeka na duże podrażnienia, świąd i zaczerwienie skóry po stosowaniu leku. Afronis niekorzystnie działa na drobne ranki czy wyciśnięte pryszcze – posmarowane preparatem pieką, dłużej się goją i pozostawiają po sobie długo utrzymujące się czerwone plamki.

Afronis może się sprawdzić, jeśli twój trądzik zlokalizowany jest wyłącznie na plecach czy dekolcie. Skóra w tych miejscach jest o wiele mniej wrażliwa niż na twarzy, a tym samym bardziej odporna na ewentualne podrażnienia. Poza tym świecenie skóry raczej nie występuje na tych obszarach, a jeśli nawet się pojawi, to nie jest specjalnie irytujące. Niektóre osoby stosujące preparat używają go wyłącznie na tych partiach i są zadowolone. Lek jest tani, więc dodatkowo to opcja dość ekonomiczna – z pewnością bardziej opłacalna, niż nakładanie na duże powierzchnie skóry, takie jakie plecy, drogich maści.

Wielu osobom nie odpowiada woń preparatu, która jest mocno alkoholowa i drażniąca. Jeśli jesteś wrażliwy na zapachy i przywiązujesz dużą wagę do tego, jak pachną używane przez ciebie kosmetyki i leki, zdecydowanie Afronis ci się nie spodoba.

Według opinii na forach preparat nie wykazuje żadnych efektów w kwestii redukcji przebawień i blizn potrądzikowych. Wręcz przeciwnie – drażniące działanie leku może spowodować, że wszelkie niedoskonałości skóry staną się bardziej widoczne.

Biorąc pod uwagę wszystkie minusy preparatu, pewnie zastanawiasz się, czy jego zakup jest w ogóle opłacalny? Możesz go rozważyć, jeśli twoja skóra nie jest szczególnie problematyczna i chcesz stosować Afronis wyłącznie punktowo lub też jedynie na plecy czy dekolt. Jeśli jednak zmagasz się z wieloma niedoskonałościami, zlokalizowanymi w dużej mierze na skórze twarzy, kupno leku będzie chybioną inwestycją. O wiele lepszym pomysłem jest wówczas kuracja preparatem do stosowania doustnego, którego składniki wnikną w głąb twojego organizmu i pomogą ci pozbyć się pryszczy od wewnątrz, likwidując przyczyny powstawania trądziku, a nie tylko czasowo zasuszając pojedyncze krostki.
Jednym z takich preparatów, który w internecie cieszy się bardzo dobrymi opiniami, jest Nonacne. Są to tabletki o bardzo bogatym, przyjaznym składzie, który jest w stanie trwale wyleczyć twoją skórę, a przy okazji nie działa na nią wysuszająco i drażniąco. Wręcz przeciwnie – sprawia, że staje się ona nawilżona i ukojona, jednocześnie likwidując pryszcze, zaskórniki i przebawienia.

afronis cena

Afronis – cena

Cena Afronis waha się od 5 do nawet 14 zł, w zależności od apteki. Przed zakupem warto więc sprawdzić kilka miejsc, by niepotrzebnie nie przepłacać. Również w aptekach internetowch, Afronis może być tanszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ