Akneroxid na pryszcze – 5, 10, opinie, cena, gdzie kupić?
3.3 (65.71%) 28 vote[s]

akneroxidAkneroxid to jedna z licznych odmian nadtlenku benzoilu, w jakim ratunku szuka wiele posiadaczy problemów z cerą. Jest naprawdę popularny, a może to dziwić, gdyż generuje bardzo liczne działania niepożądane. Czy ten preparat w jakiś istotny sposób różni się od swoich rywali zawierających tę samą substancję czynną? W poniższym artykule umieszczono informacje na temat jego dostępności, ceny, formy, mechanizmu działanie oraz sposobu użycia.

Akneroxid – cena

Produkt  należy do koncernu farmakologicznego HERMAL KURT HERRMANN. Ma postać białego żelu, a zainteresowani mogą zakupić go w dwóch wersjach- z 5 lub 10-ową zawartością substancji czynnej. Ceny obu różnią się od siebie nieznacznie i wynoszą około 30 złotych. Podobnie jak otrzymywane efekty- większość użytkowników nie zauważa różnicy między odmianami specyfiku- nie ma ich też w ulotkach informacyjnych dołączonych do opakowań. Akneroxid jest lekiem wydawanym bez recepty, dostępnym zarówno w aptekach stacjonarnych, jak i internetowych. Substancję czynną produktu stanowi nadtlenek benzoilu. W jego składzie można również znaleźć: makrogolu eter laurylowy, karbomer 940, sodu wodorotlenek, kwas edetynowy, wodę oczyszczoną.

Akneroxid – 5 i 10 – ulotka, skład, jak stosować

Nadtlenek benzoilu- substancja czynna żelu należy do organicznych związków utleniających.  Charakteryzuje się przede  wszystkim działanie przeciwzapalnym, hamując przekazywanie odpowiedzialnych za nie mediatorów. Zapobiega to nie tylko zaczerwienieniom oraz podrażnieniu, ale również powstawaniu zmian ropnych i bardzo bolesnych. Związek posiada również silne właściwości przeciwbakteryjne– zapobiega rozwojowi Propionibacterium acnes oraz Staphylococcus epidermidis, czyli główne przyczyny trądziku pospolitego. Pierwsze przekształcają kwas mlekowy na podrażniający gruczoły łojowe kwas propionowy. W konsekwencji doprowadzają do zwiększonej pracy gruczołów łojowych oraz nadmiernego przetłuszczania cery. Nadmiar łoju jest czynnikiem sprzyjającym dalszemu rozwojowi mikroorganizmów, więc bez odpowiedniej regulacji pracy wspomnianych struktur, nie jest możliwe efektywne leczenie trądziku.  akneroxid opinieDrugie- Staphylococcus epidermidis- są zarzewiem dla zakażeń ropnych skóry, tkanek podskórnych oraz tkanek miękkich różnego pochodzenia, czego efektem jest powstawanie podskórnych grudek, cyst ropnych czy nawet liszajów. Nadtlenek benzoilu działa keratolityczne, co oznacza, iż  normalizuje funkcjonowanie gruczołów łojowych, zmniejszając ilość, zgromadzonych na powierzchni twarzy, łoju oraz wolnych kwasów tłuszczowych.  W pozytywny sposób stymuluje również procesy rogowacenia naskórka. Często ulegają one zaburzeniom w wyniku nadprodukcji męskich androgenów, która towarzyszy okresowi dojrzewania. Rezultatem nieprawidłowości jest ich  powolniejsze odłączanie i złuszczanie, a co za tym idzie- gromadzenie w porach skóry. Stanowi do zarodek dla zamknięcia kanału wyprowadzającego i powstania zaskórnika. Opisywana substancja wpływa korzystnie na naturalne procesy syntezy kolagenu oraz napędza regenerację uszkodzeń naskórka czy gojenie ran.  Na tym koniec pozytywów, pora przejść do licznych działań niepożądanych. Dzięki tym właściwościom mogłaby działać odmładzająco, niestety tak się nie dzieje.

Akneroxid – opinie z forum internetowych

Wiele z nich wymieniono już w ulotce od producenta. Zrobiono to jednak bardzo zdawkowo, wspominając w jednym zdaniu rzekomo umiarkowanym złuszczaniu skóry, niewielkim zaczerwieniu skóry, uczuciu pieczenia (rzadziej niż u 1 na 100 osób) oraz mało prawdopodobnym uczuleniu kontaktowym(rzadziej niż u 1 na 1000 osób). Po odwiedzeniu jakiegokolwiek wątku na wybranym forum, poświęconego lekowi, nietrudno stwierdzić, że przytoczone dane liczbowe wcale nie są rzetelne.  Ponadto, z opinii użytkowników wynika, że efektów niepożądanych do umiarkowanych czy niewielkich zaliczyć się również nie da. Łuszczenie bowiem przyjmuje ogromną skalę, do tego stopnia, że twarzy lepiej nie dotykać. Naskórek wydaje się wręcz schodzić warstwami. Ponadto jest mocno wysuszony oraz podrażniony- nadtlenek benzoilu narusza naturalną barierę skóry, sprawiając, iż jest zdecydowanie mniej podatna na uszkodzenia. I nie chodzi tu tylko o obszar twarzy, gdyż dotyka to dość często także dekoltu bądź szyi. Nadmierne przesuszenie prowadzi do pogorszenia wizualnego obrazu miejsc aplikacji- wyglądają na bardzo zniszczoną. Towarzyszą temu uczucie pieczenia oraz swędzenia, które nie ustępują bezpośrednio po aplikacji produktu na skórę. Niekiedy przeradzają się nawet w silne pieczenie, powodujące rozległe zaczerwienienie- możliwe jest też wystąpienie rumienia ,tudzież reakcji alergicznych np. w postaci zaognionej wysypki .

W Internecie da się natrafić na opinie, z których wynika, iż potrafi  dawać wrażenie płonięcia, wypalania cery- zwłaszcza, gdy ta jest szczególnie wrażliwa. Warto też wspomnieć o innej negatywnej cesze nadtlenku benzoilu- nie uwzględnia jej ulotka, ani żaden inny producent czyniący go komponentem składów swoich produktów. A mianowicie: substancja poprzez mechanizm swojego działania- w trakcie utleniania, generuje wolne rodniki. Związki te przyczyniają się w znacznym stopniu do pogorszania kondycji skóry – naruszają jej barierę obronną, narażając na uszkodzenia czy wysuszenie. Ponadto, wykazując się negatywnym wpływem na włókna kolagenowe, odbierają jej elastyczność, jędrność oraz sprężystość, co stanowi zarzewie dla szybszego pojawiania się zmarszczek. Sprzyja im też fakt, iż antyoksydanty uwrażliwiają na działanie promienia słonecznego, narażając na poważne uszkodzenia struktury czy kolorytu naskórka. Zmniejszając jednocześnie zgromadzony w organizmie poziom witamin C i E, odbierają mu promienność, jak również przyczyniają się do spadku odporności całego organizmu. Zaburzają też funkcjonowanie układu krwionośnego: uszkadzają ściany naczyń krwionośnych, a także utleniają kwasy tłuszczowe m.in. cholesterol, co może prowadzić do miażdżycy. akneroxid 5 10 cenaPosiadają naturalną zdolność modyfikowania sekwencji DNA, czego konsekwencją mogą być zmiany nowotworowe. Wracając jednak do skóry- w wyniku kuracji Akneroxidem nierzadko boli oraz staje się opuchnięta. Obrzęk może też wystąpić w przypadku błon śluzowych- substancja czynna leku działa na nie silnie drażniąco. Co więcej, liczni użytkownicy nie dostrzegają żadnych rezultatów w wyniku kuracji. Świadczą o tym komentarze typu: Nie pomógł mi wcale, moja cera nadal jest w tragicznym stanie! czy  Tylko uczulił- to kompletna strata pieniędzy, kompletnie nie polecam!

Jeśil chodzi o niwelacje zaburzeń w strukturze naskórka np. w formie blizn, czy też wyrównywanie kolorytu naskórka- niwelację przebarwień, rozjaśnianie ich, to działania takiego nie zauważają nawet zwolennicy preparatu. Nie jest on więc w stanie całkowicie walczyć z objawami trądziku, ani nie likwiduje jego pozostałości. Okazuje się, ze brak zmian nie jest najgorszą opcją- istnieje bowiem pokaźna grupa, która zamiast pozytywnych efektów, dostrzegają większą ilość wyprysków i zapchanych porów. Zjawisko to powinno ustępować  po kilku tygodniach, ale miały miejsce sytuacje, gdy okazywało się permanentne i nie zanikało nawet po przerwaniu stosowania specyfiku. Co za tym idzie, Akneroxid nierzadko szkodzi, zamiast leczyć, jak obiecuje to producent. W tym aspekcie lepiej wypadają chociażby ziołowe preparaty na trądzik- nie powodują skutków ubocznych, a co najważniejsze- nie niosą ryzyka pogorszenia kondycji cery- wręcz przeciwnie, niektóre cechują się wysoką skutecznością. Pozycją wartą wypróbowania jest Nonacne – opinie o preparacie są bardzo dobre- kapsułki na bazie pokrzywy, skrzypu, sarsaparilli i cynku, które posiadają zdecydowanie więcej zwolenników niż Akneroxid. Nie ma w tym fakcie nic dziwnego, skoro drugi- nie dość, że powoduje mnóstwo nieprzyjemnych skutków, to jeszcze obliguje kupujących do wielu zmian w sposobie pielęgnacji?

Po pierwsze- wymaga stosowania kremów silnie nawilżających, najlepiej zawierających emolienty. Zrezygnować należy natomiast z formuł typowo antytrądzikowch oraz produktów na bazie alkoholu- ich wysuszające działanie może jeszcze silniej podrażnić skórę. Niezbędnym elementem jest zakup dobrego kremu z filtrem, o czym wspomniano już wcześniej. Nie zaleca się korzystania z solarium, peelingów mechanicznych, czy też depilacji woskowej. Nadtlenek benzoilu nie powinien być stosowany w połączeniu z kwasami AHA czy innymi nie retinoidami- w szczególności takimi jak:  tretynoina, izotretynoina i tazaroten. Należy też zrezygnować z  jednoczesnego zażywania  leków zawierających sulfonamidy, ponieważ może to przyczynić się do zmiany zabarwienia koloru skóry i owłosienia twarzy (żółta i (lub) pomarańczowa) . Produkt nie jest dedykowany kobietom ciężarnym- stanowi poważne zagrożenia dla płodu. Stanowi również potencjalne zagrożenie dla matek karmiących, gdyż jego substancja czynna może wydzielać się do mleka. Te powinny zdecydowanie sięgać po bardziej naturalne receptury jak np. Nonacne, który nie wpływa na skład pokarmu, będąc bezpiecznymi dla zdrowia dziecka. Z Akneroxidu zrezygnować powinni też posiadacze skóry suchej, z ograniczonym wydzielaniem łoju, oraz chorujący na atopowe zapalenie skóry. Grupą docelową wyrobu są pacjenci powyżej 12. roku życia.

Akneroxid – gdzie kupić, apteka, czy jest dostępny bez recepty?

Na zakończenie kilka słów o dawkowaniu i sposobie użycia produktu. Lek jest przeznaczony do użytku miejscowego na skórę. Standardowo zaleca się stosowanie go 1-2 razy na dobę, choć specjalista może też wystosować inne instrukcje.  W przypadku bardo wrażliwej cery, najlepszym wyjściem jest używanie raz dziennie, wieczorem. Przed, a także po  zastosowaniu należy dokładnie umyć ręce. Następnie, na oczyszczony i osuszony obszar ciała (zmieniony chorobowo)  a następnie rozprowadzić  żel cienką warstwą. Wspomnianego obszaru nie powinno się w żaden sposób okrywać, gdyż może to przyczynić się do zbyt intensywnego wchłaniania nadtlenku benzoliu. Natomiast nakładanie nań dodatkowych preparatów jest w stanie osłabić siłę jej oddziaływania, czy też prowadzić do niebezpiecznych interakcji.  W trakcie aplikacji powinno się omijać okolice błon śluzowych, a także okolice brwi, brody, czy włosów- lek ma działanie odbarwiające. Silnie odbarwia też odzież oraz bieliznę pościelową, co może przyczynić się do sporych strat. Pierwsze użycie powinna też poprzedzać próba alergiczna, warto obserwować reakcję swojej skóry bowiem nadtlenek benzoilu bardzo często uczula. Producent przewiduje pojawienie się pierwszych efektów po upływie 4 tygodni regularnego stosowania. Obietnica ta nie zawsze ma jednak swoje pokrycie w praktyce.

Nadtlenek benzoilu można znaleźć w składach wielu preparatów do miejscowego stosowania na cerę trądzikową. Mimo że z teoretycznych opisów- nawet tych profesjonalnych- na jakie można natrafić w różnorodnych źródłach, jawi się jako związek o dużym potencjale w tej dziedzinie, to opinie jego użytkowników sprawiają, iż wygłoszenie pozytywnej opinii na jego temat jest trudne. Nie dość, że działa agresywnie- podobnie jak retinoidy czy antybiotyki, to jeszcze ma ogromnie niebezpieczną cechę, jakiej tamte nie posiadają, bo uwalnia wolne rodniki. Czy naprawdę warto narażać się na ich działanie, skoro może okazać się tak brzemienne w skutkach? Tym bardziej, że na rynku istnieją inne, równie, albo nawet- dużo bardziej efektywne produkty do leczenia schorzeń skórnych? Naprawdę warto zastanowić się na tymi kwestiami, zanim podejmie się decyzję o rozpoczęciu kuracji z udziałem Akneroxidu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ